خیابان دکتر شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، خیابان قبا، پلاک 33
021-2705

خط شنا

خط شنا

نام خط شنا

خط شنا -

مدل خط شنا

خط شنا-

برند خط شنا

ariyan estakhr-

جنس

پی وی سی- پلاستیک-

گروه رنگ

سفید- قرمز- زرد- سبز- آبی-

مدت زمان تعویض و تعمیر

-

مدت زمان تامین قطعات و تعمیر

-

نوع

تلمپیک- ساده-

نوع طناب

سیم بکسل- طناب پلاستیکی-

نوع سیم بکسل

روکش دار-

توضیحات
توضیحات

خط شنا در استخرها برای تقسیم بندی عرض یا طول استخر استفاده میشود. در مسابقات با استفاده از خط شنا، استخر را از عرض تقسیم میکنند. برای جدا سازی قسمت کم عمق و عمیق هم از خط شنا ایتفاده میکنند. خط شنا در دو نوع ساده و المپیک در بازار موجود است.

محصولات مرتبط

گریل استخر

image

تخت کنار استخر

image
پروژه های مرتبط

پروژه عمومی GYM LAND

image

دماوند-استخر روباز

image

مقالات مرتبط

 انواع کاربری انسانی استخر ها

12نظر

انواع کاربری انسانی استخر ها

,انواع کاربری انسانی استخر ها استخرها را از دیدگاه کاربری می توان در گروه های زیر طبقه بندی نمود: 1-استخرهای اقیانوسی 2-استخرهای عمومی 3-استخرهای تمرینی 4-استخرهای خصوصی 5-استخرهای قهرمانی 6-استخرهای درمانی استخر اقیانوسی این استخر در کنار دریا برای جلوگیری از حمله کوسه به شناگران ساخته میشود و توسط پدیده جزر و مد در طول شبانه روز و یا سیستم پمپاژ مجهز به پمپ های شناور با درجه حفاظت 67 تغذیه می گردند ممکن است در مسیر آب ورودی ادواتی جهت شن زدایی وجهت شن زدایی وجود داشته باشد هرچند که این کار،بخشی از فرآیند تصفیه به حساب نمی آید. در این نوع از استخرها به دلیل این که آب برگشتی ممکن است حداکثر 2 درجه سلسیوس گرم تر از آب ورودی باشد،برای حفظ سلامتی آبزیان بهتر است به جای انکه آب خروجی از دیواره های استخر سرریز شود،در اعماق دریا تخلیه گردد. ساخت استخر استخرهای خصوصی یا خانگی امروزه استخرهای خصوصی یا خانگی به عنوان یکی از شاخص های رفاهی ،نشانی از مجلل بودن ساختمان است. در عمل استاندارد خاصی برای شکل ظاهری و ابعاد این گونه استخرها وجود ندارد اما ابعاد 3/7*7/3 ،4/8*9/6،6/1*12 بسیار متداول است. همواره باید به این نکته توجه داشت که افزایش عمق سبب افزایش تصاعدی هزینه های استخر می شود. عمق متداول برای این گونه استخرها 1 متر تا 2 متر است. لازم به ذکر است حضور غریق نجات در استخرهایی که عمقی بیش از 1/5 متر دارند الزامی است در غیر این صورت مسئول کلیه حوادث مدیر ساختمان می باشد. استخر عمومی این نوع از استخر میتوانداز نوع سرپوشیده یا سر باز باشد . ابعاد استخر عمومی معمولا مضربی از 12/5 متر و بیشینه عمق آنها 3 تا 5 متر می باشد. در صورتی که عمق استخر الزامات استاندارد را ارضا نماید می توان از سکوی شیرجه نیز استفاده کرد که در این حالت به ازای هر تخته شیرجه باید 25 متر مربع مساحت زیر تخته شیرجه را به آن اختصاص داد و به گونه ای که سایر شناگران مجار به شنا کردن در آن ناحیه نباشند. کاسه استخر در کاربری عادی 1/5 متر مربع برای هر نفر و در کاربری لوکس 4/5 متر مربع برای هر نفر در نظر گرفته میشد.حداقل عرض حاشیه استخر عمومی برای حالت سرپوشیده 2 متر و برای روباز 4 متر میباشد. استخر قهرمانی اگرچه در طراحی استخر اط استاندارهایی نظیر ASA،NSPI ،ANSI استفاده میشود ولی استخرهایی که مخصوص مسابقات بین المللی هستند باید طبق استاندارد فدراسیون جهانی شنا طراحی شوند. طول این نوع استخرها 25 متر و یا 50 متر و حداقل عمق آنها 1/35 متر می باشد. این نوع از استخر ها باید مجهز به سیستم تهویه مطبوع برای استفاده در تمام طول سال باشد. استخرهای المنپیکی زیر مجموعه استخرهای قهرمانی هستند و توسط بخش مجزایی از استاندارد فدراسیون جهانی شنا طراحی میشوند. ساخت استخر دیواره های استخر قهرمانی الزاما باید با سطح آب و خطوط شنا زاویه 90 درجه بسازند و از جنس محکم ساخته شوند و تا عمق 80 سانتی متری زیر آب غیر لغنده باشد تا شناگران را قادر سازد در برگشت عمل تماس و فشار به دیواره را بدون ایراد انجام دهند . لازم به یادآوری است که در استخر قهرمانی در لحظه مسابقه دهش ومکش آب قطع می شود و میزان الودگی در این نوع استخرها نسبت به سایر استخرها کمتر است .

 استخر کودکان

12نظر

استخر کودکان

,استخر کودکان استخر کودکان نوعی استخر عمومی بوده و معروف به استخر کم عمق است. ساخت استخر مطابق با استاندارد های کشور ایران ،این نوع از استخرها دارای حداکثر 90 ساتی متر هستند. این در حالی است که در اسنانداردهای آمریکایی حداکثر عمق استخر کودکان 60 سانتی متر می باشد. عرض این استخر ها 7 متر بوده و طول آن معمولا بین 16 ا 20 متر میباشد . توصیه میشود در قسمت ورودی کودکان در استخر حداقل عرض پله 7 متر در راستای طول کاسه استخر در نظر گرفته شود.

ثبت نظر کاربران
کد امنیتی