خیابان دکتر شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، خیابان قبا، پلاک 33
021-2705

نکات طلایی درمورد تعمیر و نگهداری استخر خانگی

An item with the same key has already been added. Key: bold

نکات طلایی درمورد تعمیر و نگهداری استخر خانگی

نظافت، تعمیر و نگه داری یک استخر قوانین و اصول خاص خود را خواهد داشت، در واقع اگر صاحب یک استخر خانگی هستید، باید در مورد آن اطلاعات جامعی را کسب کنید تا پس از مدتی با هزینه های گزاف برای تعمیر و پاکسازی استخر روبرو نشوید، این مسئله بسیار مهم است که استخر شما از همان ابتدا بر این اساس قوانین استخرهای شنای عمومی نگه داری شود.

ساخت استخر

نکات طلایی درمورد سرویس و نگهداری استخر خانگی

در درجه اول باید بدانید که امکان آسیب دیدن تجهیزات استخر خانگی وجود دارد، کاشی، پلاستر و همین طور انواع سیستم های آب رسانی و پمپ توسط شرکت ها انجام خواهد شد، اما بهتر است اگر از این هزینه ها جلوگیری شود.

لوله کشی استخر باید بر اساس استاندارد و طبق اصول انجام شود، در غیر این صورت پس از مدتی با نشتی، مشکل در آبرسانی و هزاران دردسر دیگر روبرو می شوید، در نتیجه اگر می خواهید این مشکل را حل کنید، باید نظارت کافی را برا مراحل ساخت داشته باشید.

برای این کار می توانید از یک معمار خبره، شرکت خدماتی و همینطور فرد آشنا به ابزار و مصالح ساخت استخر کمک بگیرید. در نهایت اتفاقی که رخ می دهد این است که استخر شما باید آب تمیزی داشته باشد.

اصول نگه داری از استخر های خانگی

برای شستشو و تمیز نگه داشتن استخر می توانید از کلرزن های معمولی استفاده کنید، اما عموما در استفاده از کلر نباید زیاده روی کرد، بخصوص اگر استخر شما سربسته است، این کار می تواند کاملا خطرناک باشد.

جارو کردن استخر نیز بسته به میزان استفاده شده از امکانات و دوره ای انجام می شود، این دوره می تواند هر روز و یا حتی یک هفته باشد، جارو های رباتیک وجود دارند که کل پروسه شستشو را به صورت هوشمند انجام می دهند و نیازی به دخالت انسان در این روش شستشو نیست، اما مسئله مهم این است که در روش سنتی دسترسی شما برای پاکسازی حداکثری بیشتر است.

بخش هایی از استخر عموما حاوی جلبک و آشغال هستند که دور از دید جارو های رباتیک خواهند بود؛ پس بهتر است که از نیروی انسانی استفاده شود.

ضمن این که اگر از جاروی رباتیک مناسبی استفاده نکنید، ممکن است آب استخر کدر و کثیف شود و این کثیفی حتی پس از خالی کردن مجدد آب نیز به طور کامل برطرف نشود.

همیشه بعد از طوفان و بارش باران استخر ها آلوده می شوند، بهتر است صبر کنید تمامی آلودگی در کف استخر ته نشین شود.

تعمیر سیستم آبرسانی استخر

در بخش آبرسانی نیز همیشه ممکن است اختلالاتی ایجاد شود، گرفتگی دریچه های استخر، نیاز به تعویض این دریچه ها در اثر آسیب و همین طور مشکلاتی که برای پمپ های ارسال آب به استخر ایجاد می شود، همه و همه می تواند جز دغدغه های اصلی صاحبان استخر های خانگی باشد. اما در بخش ارسال آب به درون محیط استخر شما می توانید از فیلتر های تصفیه استفاده کنید که در مدل های مختلف در بازار موجود می باشند.

همیشه به دمای آب استخر توجه داشته باشید، بالا بودن بیش از حد آن خطرناک است و حتی می تواند موجب آسیب های جدی به بخش های درزگیری شده شود.

وقتی استخر را بنا می کنید قطعا به نورپردازی خوبی نیز نیاز خواهید داشت، این کار را باید به یک تیم مجرب بسپارید، استفاده از لامپ ها و سیستم های روشنایی مخصوص استخر شرط اول می باشد.

پیمانکار استخر

نکات

مبدل های حرارتی نیز به صورت استفاده مداوم می توانند دچار آسیب شوند، برخی از این مدل ها بی کیفیت هستند و از همان ابتدای کار می توانید این مورد را حدس بزنید، تولید توسط برند های نامعتبر و همین طور قیمت بیش از حد پایین هر یک از قطعات نشان از عمر کم آن ها می دهد.

هزینه نگه داری و تعمیر برای استخر ها بنا به نوع معماری، متراژ و همین طور استفاده از انواع دستگاه ها می تواند متفاوت باشد، الکتروموتور ها، الکتروپمپ ها و انواع سیستم های فیلتر، لوله کشی استخر، سونا، جکوزی و حوض آب سرد، هر کدام بخش هایی جدا از استخرتان هستند که باید در حفظ و نگه داری آن ها دقت به خرج دهید.

شما احتمالا نیاز به تعویض دوره ای انواع چراغ ها، کف شور و همین طور اسکیمر درون استخر خواهید داشت.

محصولات مرتبط

جارو استخر

image

شیلنگ جاروی استخر

image

جارو رباتیک Aqua Vac600

image