خیابان دکتر شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، خیابان قبا، پلاک 33
021-2705

انواع روش های آب بندی استخر

An item with the same key has already been added. Key: bold

انواع روش های آب بندی استخر

همان طور که میدانید آب بندی استخر یکی از مهمترین بخش های ساخت استخر است.

چون اگر آب بندی درست انجام نشود استخر به طور مداوم آب کم میکند و در رند نگه داری تصفیه و از همه مهمتر استفاده درست از استخر تداخل ایجاد می کند

به همین دلیل باید در آب بندی استخر دقت بسیاری داشت.

بهترین و کم هزینه ترین روش آب بندی استخر

آب بندی استخر نقش مهمی را در ساخت استخر ایفا می کند و اولین و مهمترین کار برای آب بندی استخر عایق کاری و ضد آب کردن استخر می باشد.

به این منظور که موقع آب بندی کردن استخر، استخر آب را جذب نکند و مقدار آب مورد نظر در استخر باقی بماند و آب استخر گرمایی خود را از عوامل طبیعی یا غیر طبیعی که به دست می آورد را در خود نگه دارد و مانع از کاهش دما و سرد شدن آب استخر شود.

پس بهتر است برای آب بندی استخر از بهترین روش ها استفاده کرد و در ادامه می توان برخی از راه های به صرفه و کم هزینه آب بند کردن استخر را مطالعه نمائید.

برخی بر این باورند که انرژی زیادی برای گرم کردن آب استخر، تمیزکردن وحفظ گردش آب را باید صرف کرد.

اما همه این مشکلات را می توان با آب بندی و عایق کاری مناسب استخر حل کرد.

ساخت استخر

اگر استخر به درستی آب بندی و عایق کاری نشده باشد، گرما جریان می یابد و گرما از طریق دیواره ها فرار می کند و دمای آب استخر کاهش می یابد و بسته به آب و هوا، اگر تفاوت دمای آب استخر و دمای زمین یا هوا وجود داشته باشد این اختلاف دما موجب تبخیر آب گرم می شود.

warp (حباب های خاص)

یکی از روش های آب بندی وعایق سازی که می تواند خیلی سریع انجام شود، استفاده از warp های خاص حباب است که به سطح بیرونی دیواره های استخر نصب می شود.

لازم است قبل از انجام این کار به عنوان آب بندی، دیواره های استخر را کاملا اندازه گیری کرده تا بتوانید مقدار لازم از warpهای خاص حباب جهت آب بندی را تهیه کنید.

و شما می توانید آن ها را به سادگی در اطراف استخر رول کنید و هنگام افزودن عایق مطمئن باشید که لوله ها را نیز پوشش دادید و همه جای استخر آب بندی شده باشد.

تخته های عایق xps

یکی دیگر از روش های آب بندی و عایق کاری استخر افزودن تخته های عایق xps سفت و سخت است و یک راه حل دائمی آب بندی می باشد.

واتر استاپ یا نوار های آب بند

واتر استاپ یا نوار های آب بند راه دیگر برای آب بندی کردن استخر می باشد که عناصر از یک ساختار بتی است که در جهت جلوگیری از عبور مایعات و نشت آب از درون استخر به بیرون است.

که برای آب بندی نیز از واتراستاپ می توان قبل از ساخت استخر استفاده کرد.

ترکیب چسب آب بند

یکی دیگر از روش های آب بندی استخر استفاده از ترکیب چسب آب بند می باشد.

به این صورت که:

-اگر بعد از نصب کاشی و یا سیمان کاری استخر می خواهید استخر را آب بندی کنید باید با فرچه آب و مایع بتن خود را به صورت: مایع بتن+ مقداری آب( 1/5 وزن بتن) را با یک دیگر مخلوط کرده و سپس چسب مخصوص آب بند را با فرچه به صورت عمودی و افقی به دیواره ها بمالید این روش بسیار ساده می توان یک استخر آب بند شده داشته باشید.

-اگر قبل از نصب سرامیک و کاشی می خواهید استخر خود را با چسب آب بند کننده، آب بند کنید؛ بهتر است که اول دیواره ها و سطوحی که قصد دارید بر روی آن از چسب آب بند کننده استفاده کنید آن قسمت ها را با ملات ماسه و سیمان زیر سازی کنید و در حین نازک کاری؛

2 لیتر چسب آب بند کننده را همراه با 2لیتر آب با هم مخلوط کرده و همچنین پودر سنگ و سیمان را با هم ترکیب کرده، سپس این ترکیب پودری بدست آمده را به مخلوط چسب آب بند کننده و آب که از قبل تهیه کرده بودیم اضافه می کنیم و آن را با هم میکس می کنیم تا حالت خمیری بدست آید و سپس ملات به دست آمده را با ماله پلاستیکی بر روی سطوح مورد نیاز می مالیم و به این صورت می توان یک استخر آب بند شده درست کرد.

-اگر میخواهید همزمان با نصب کاشی یا سرامیک استخر خود را آب بندی کنید مقداری چسب آب بند کننده استخر را به ملات خود که شامل سیمان و پودر سنگ می باشد اضافه کنید.

چسب آب بند رنگ سفید دارد و بعد از استفاده وقتی همراه با ملات ترکیب شده به دیوار مالیده شود چسب آب بند کننده بی رنگ می شود.

ساخت استخر

نوار آسفالت

از نوار آسفالت نیز می توان برای آب بند کردن استخر استفاده کرد.

این نوار مانند واتر استاپ می باشد برای فواصل سرد بسیار مناسب و کار آمد می باشد این آسفالت می تواند در تمام شرایط آب و هوایی، از جمله باران و برف استفاده شود.

و نوار آسفالت بسیار سبک است و همچنین در برابر اسید نیز مقاوم می باشد.

اسپری آب بند(عایق)

یکی از کم هزینه ترین راه برای آب بند کردن استخر استفاده از اسپری آب بند(عایق) فوم می باشد، اسپری آب بند(عایق) فوم ایجاد یک مانع هوایی پر شده است که اجازه نمی دهد هوا و یا بخار آب از آن عبور کند و این گونه و با کمترین انرژی می توان استخر خود را آب بندی کرد.

چسب های لاتکس (بتنی)

راه دیگر برای آب بند کردن استخر استفاده از چسب های لاتکس (بتنی) می باشد.

ولی چسب لاتکس به تنهایی قادر به آب بند کردن استخر نمی باشد و باید ابتدا سیمان و بتن را با هم ترکیب کرده سپس چسب لاتکس را به آن اضافه کرد و باید دقت داشت که برای آب بند کردن استخر هنگام چسب زدن فضای خالی بین آن ها ایجاد نشود و به صورت یکپارچه باشد و نه تنها نباید هنگام چسب زدن درز و ترکی بین آن ها ایجاد شود بلکه می توان از چسب های لاتکس بر روی درز ها و ترک های از قبل ایجاد شده زد تا درز و ترک ایجاد شده بر طرف شود.

محصولات مرتبط

شیشه سوپر سیکوریت لمینت شده چند لایه اریان استخر

image

مقالات مرتبط

 گرم کردن آب استخر

12نظر

گرم کردن آب استخر

محدوده متداول دمای آب استخرها در استخرها بدن انسان در میان یک سیال به عنوان محیط واسطه برای انتقال حرارت قرار می گیرد.

 ساخت استخر و بررسی سیستم گردش آب در استخرها

12نظر

ساخت استخر و بررسی سیستم گردش آب در استخرها

هدف از طراحی و ساخت سیستم گردش آب در استخرها، کسب اطمینان از تصفیه و گندزدایی آب به واسطه عبور از فیلترها و همچنین گرمایش و کلرزنی قبل از بازگشت به محوطه استخر می باشد. محاسبات مربوط به این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا استفاده از سیستم کارآمد و متناسب با ظرفیت استخر، سبب جلوگیری از شیوع بیماری، آلودگی و باعث حفظ سلامت شناگران خواهد شد.

 ساخت استخر و روش های آزمایش نمونه آب استخر و جکوزی

12نظر

ساخت استخر و روش های آزمایش نمونه آب استخر و جکوزی

سه روش اصلی برای آزمایش نمونه آب وجود دارد: 1.استفاده از مواد شیمیایی و مشاهده تغییر رنگ ایجاد شده در آن ها: سنجش رنگ یا تیتراسیون از جله روش های آزمایش به شمار می روند به این منظور می توان از نوارهای آزمایش نیز استفاده کرد. 2.استفاده از تجهیزات الکترونیکی 3.مشاهده وضعیت ظاهری آب و میزان کدر بودن نمونه آب (آزمایش کدورت آب)